Yeni Konya Stadyumu Maça Hazır

Konya’nın 42 bin kişilik yeni stadyumu ilk maça hazırlanıyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 42 bin kişilik yeni Konya Büyükşehir Stadyumu ve çevresinde, 13 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de oynanacak Torku Konyaspor – Balıkesirspor maçı için hazırlıklar devam ediyor.
Maç için gerekli bütün hazırlıkların devam ettiğini belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, taraftarları ilk maça davet etti. Resmi açılışın ilerleyen günlerde yapılacağını kaydeden Başkan Akyürek, “Spor Toto Süper Lig’de ilk maçımızı deplasmanda yaptıktan sonra, ikinci haftada ev sahipliği yapacağımız maçın, yeni Büyükşehir Stadyumu’nda oynanmasından dolayı mutluyuz, gururluyuz. Konyalı hemşerilerimizin takımımızı yalnız bırakmamasını, stadyumumuza yakışır taraftar olmasını bekliyoruz. Türkiye’de hatta dünyada iz bırakacak olan ve resmi açılışı daha sonra yapılacak olan stadyumumuzda ses getiren maçların oynanmasını temenni ediyor, bütün takımlarımıza başarılar diliyoruz” dedi.
Spor Toto Süper Lig’in ikinci haftasında ligin yeni takımı Balıkesirspor’u evinde ağırlayacak Torku Konyaspor, yeni stadyumda ilk maçını yapmış olacak.

Tgrt haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir