Turkish Messi’ Konyaspor yolunda

Kanatlara etkili bir transfer yapmak isteyen Torku Konyaspor’un Rizespor’un sorunlu yıldızı Hurşut Meriç ile ilgilendiği iddia edildi.
Kanatlara etkili bir transfer yapmak isteyen Torku Konyaspor’un Rizespor’un sorunlu yıldızı Hurşut Meriç ile ilgilendiği iddia edildi. Geçen sezon başında Gençlerbirliği’nden yüksek bir bonservis ücreti ile Çaykur Rizespor’a transfer olan Hurşut sakatlıktan bir türlü kurtulamamış ve oynadığı maçlarda da beklenileni verememişti. Geçtiğimiz günlerde takımı ile olan sözleşmesini karşılıklı olarak fesheden ve Rize’den ayrılan Hurşut için bir çok Süper Lig takımının pusuda olduğu iddia edildi. Kulislerde konuşulan iddialara göre pusuda bekleyen takımlardan biri de Torku Konyaspor. Erdal Kılıçaslan ile yollarını ayırmaya hazırlanan ve Djalma’nın gelmeme ihtimaline göre tedbir almak isteyen Kartal yerli ve kaliteli bir isimle masaya oturmak istiyor.
Transferde tek engel Hurşut’un Çaykur Rizespor’dan aldığı yıllık ücret. Geçen sezon yüksek bonservis bedeli ile birlikte takımının en çok kazanan oyuncusu olan Hurşut beklenen katkıyı verememesi ile birlikte kendini tartışmaların odağında bulmuştu. Yıldız futbolcunun Konyaspor’a yakın olduğu konuşulurken oyuncunun Konyaspor’dan ne kadar ücret isteyeceği merak konusu oldu. Rizespor’dan aldığı yıllık ücreti Konyaspor’un vermeyeceği ve oyuncuya indirime gitmesi durumunda transferin gerçekleşeceği haberinin oyuncuya gönderildiği gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir