Transferde Sıcak Saatler

Konyaspor’da tüm dikkatler forvet hattına yapılacak takviyeye çevrildi. Martins’den olumlu haber bekleyen ekibimizde Kalu içinde girişimler sürüyor. Kale içinde öncelik yerli isimlerde.

TORKU Konyaspor’da, forvet ve kaleci transferi hafta içerisinde bitirilecek. Dış transferde Gabriel Andrea Torje’den sonra Bulgar oyuncu Dimitar Rangelov’a attıran yeşil-beyazlı yöneticiler, ikinci forvet transferinde de tercihi yabancı oyuncudan yana kullanma kararı aldı.

Buna göre, forvet transferinde gözler, Obafemi Martins veya Kalu Uche’ye çevrildi. Görüşmeler devam eden futbolculardan biriyle önümüzdeki hafta içerisinde sözleşme imzalanacak. Böylece, Torku Konyaspor’da forvet oyuncusu transferi tamamlanacak.

KALECİ transferi konusunda da temasların devam ettiği bildirildi. İtandje’yi askıya alan yönetim, Meksika Milli takımı ve Ajaccio takımının kalecisi Ochoa’nın da Dünya kupasında başarılı bir performans sergilemesiyle fiyatının artması sonucu bu kalecinin transferinden de vazgeçti. Yeşil-beyazlıların ilk olarak yerli kalecilere yöneldiği ve Ertuğrul Taşkıran ile Mahmut Bezgin isimleri gündeme geldi. Bu isimlerle de anlaşma imkanı olmazsa yeniden yabancı tercihi düşünülecek.

EKİBİMİZDE bazı yöneticilerin kaleci adayları arasına, Gana Milli takımının ikinci kalecisi Fatua Dauda’nın olduğu öğrenildi. Güney Afrika’nın iddialı takımlarından Orlando Pirates ekibinin kalesini koruyan Fatua’nın transferinin de yerli kaleci durumuna göre şekillenmesi bekleniyor. Torku Konyaspor İdari Menajeri Seyit İçgül, transferin büyük bölümünü hallettiklerini belirterek, “2 veya duruma göre 3 transfer daha yaparak kadromuzu oluşturacağı. Kampa en az 29 futbolcuyla gitmeyi planlıyoruz. Kamp dönemi sonunda bu sayıyı 25’e düşüreceğiz” dedi.

YENI MERAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir