Torku Selçuk Üniversitesi’nde Hedef Play-Off

Torku Konya Selçuk Üniversitesi’nin yeni başkanı Hakan Faydasıçok, yeni sezonda hedeflerinin play-off’a oynayacak bir takım kurmak olduğunu söyledi. Bütçeyi en iyi şekilde yönetmeleri gerektiğini söyleyen Faydasıçok, Torku Konya Selçuk Üniversitesi’ni Beko Basketbol Ligi’nde en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Bu yıl daha rahatız. Çünkü yaşanacak süreç belli. Aziz Bekir hocamızla anlaştık. Transfer listemizin yarısından çoğu da belli. Transfer için genel kurulu bekliyorduk. Hafta başından itibaren çalışmalara hız vereceğiz. Eski takımdan 4 oyuncu ile devam etme kararı aldık. Konya kamuoyunun ciddi desteğine ihtiyacımız var. Sonuçta Konya’nın takımı ve büyüklerimizden bundan sonra daha duyarlı olacaklarına inanıyorum. Bütçemizi iyi yönetmemiz gerekiyor. Geride kalan sezonda bütçeyi en iyi şekilde yönetmiştik. Takımı başarı anlamında en üst seviyede tutmak amacındayız. Hedefimiz play-off’lara oynayan bir takım kurmak”dedi.

TORKU İLE YOLA DEVAM
Başkan Hakan Faydasıçok, Torku ile 2 yıllık sözleşmeleri olduğunu hatırlatarak “Kendileri ile görüşme de yaptık. İnşallah Torku gelecek sezonda sponsorluğa devam edecek. Şuan için olumsuz bir durum bulunmamakta.”şeklinde konuştu.

BORÇ 1 MİLYON LİRA
Kulübün mali yapısı ile ilgili konuşan yeni başkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen sezon bütçemiz 5,5 milyon civarındaydı. Bu yıla devrolan borcumuz ise 1 milyon civarında. Bunda Erdemir’e ödediğimiz 925 bin lira var. Erdemir’e ödenen para olmasa şuan borçsuz bir konumda olacaktık. Bu tür profesyonel kulüplerde bu borç normal. Her takımın borcu olabiliyor. Şuan borcumuz 1 milyon lira. Biz bunu önümüzdeki sezon aşağılara çekmek amacındayız.”

RENKLER DEĞİŞEBİLİR
Takımın renklerinin önümüzdeki günlerde kesinleşeceğini belirten Faydasıçok “Genel kuruldan önce Hakkı hocamızla bir görüşmemiz oldu. Bu konuyu değerlendirelim dedi. Renk değişikliği ile ilgili önümüzdeki günlerde tekrar görüşeceğiz. Sonuçta Selçuk Üniversitesi adıyla mücadele eden bir takım. Bununda kurumsal renkleri var. Hakkı hocamızın talimatları doğrultusunda hareket edeceğiz. Ama çokta soğuk bakmıyor rektörümüz. Sonuçta Konya ile bağdaşması açısından bir yeşil-beyaz beklentisi vardı. Altyapıda da geçildi zaten. Bu olayı görüşerek netleştireceğiz” diye konuştu.Faydasıçok son olarak oyunculara 1 maaşlık borçları olduğunu, yeni yönetim olarak bu borcu önümüzdeki günlerde ödeyeceklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir