Torku Selçuk Üniversitesi Başkanı Hakan Faydasıçok’tan Çok Özel Açıklamalar

Torku Konya Selçuk Üniversitesi Başkanı Hakan Faydasıçok kulüp basın birimine konuştu. Faydasıçok, merak edilenler, takımın son durumu ve transferler üzerine samimi açıklamalarda bulundu.

Kongreden bugüne kadar ki süreci değerlendirir misiniz ?
Öncelikle Yönetim kurulumuz adına 2 sezondur görev yaptığımız bu sezon iş yoğunluklarından dolayı aramızda olmayan eski başkanımız Yunus Derebağ ve yönetici arkadaşlarımıza maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kongreden bugüne kadar öncelikle içimizde bir görev dağılımı yaptık görevlendirdiğimiz yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber hızlı bir şekilde çalışmalara başladık. Özellikle gecen sezonlarda eksik gördüğümüz konuların üstüne gitmeye ve transfer çalışmalarına başladık.

Transferden söz açılmışken transfer politikanız nedir? Ve yapılan transferleri değerlendirir misiniz ?
Transferde son aşamaya geliyoruz. Yeni yaptığımız Josh mayo ve Richard Thomas Guinn transferleri ile takımımızı daha güçlü bir yapıya getirmiş bulunuyoruz. Yapacağımız 2 transfer ile kadromuzu oluşturmuş olacağız. İleri ki zamanda eksiklerimize göre 1 transfer yapma durumumuz olabilir.

Yapılacak transferler yerli mi yoksa yabancı mı olacak ?
Şu an için 1 yerli ve 1 yabancı olacak.

Merak edilen diğer bi konu Derrick low. Low takımda kalacakmı ?
Low ile görüşlerimiz devam ediyor fakat maddi konularda henüz anlaşamadık görüşmeye devam edeceğiz.

Takım ne zaman toplanacak?
Sezon çalışmalarımıza Ağustos’un ilk haftasında başlayacağız 25 agustos ta yabancı sporcularımızında katılımı ile Çanakkale de 15 günlük bir kamp sürecine gireceğiz.

Sponsor konusunda bir gelişme var mı ?
Torku ile yaptığımız sponsorluk sürecinde su an için olumsuz bir durum yoktur yeni sezonda da büyük ihtimalle Torku sponsorumuz olarak devam edecektir. Bu anlamda sn Recep konuk beye verdiği desteklerden dolayı yönetim kurulumuz adına teşekkürü bir borç biliyoruz.

Geçen sezonlardan eksik gördüğünüz konular nelerdir? Neler yapılacak yeni sezonda ?
Alt yapıda çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor ,bir takım yeni çalışmalarımız var, yaz spor okulları ile sporcu sayımız 400’lere ulaştı hedefimiz gelecek yıllarda A takımızda oynayabilecek sporcular yetiştirmek olacaktır. Diğer bir konu bilet satışı konusunda önümüzde ki sezon bilet satışlarımız online bilet satış noktalarında olacak bunun için salonumuz da turnike olmadığı için çalışmalara başladık salonumuz da önümüzde ki sezon turnike olacak. Rektörümüzle de görüşmelerimiz sonrasında salonda parkelerin yenilenmesi ve misafir takım seyircisinin olduğu bolümde ki eksıklerimizde giderilecek. Web sayfamız artık aktif olacak ve kulübümüzle ilgili bilgiler haberler sayfamızdan rahat bir şekilde alınabilecek.

Kombine biletler hazır mı ?
Kombine biletler konusunda çalışmalar başladı buyuk ihtimalle bayram sonrası belirlenecek noktalarda satışa başlanmış olacak.

Önümüzde ki sezon takımı nasıl bir sezon bekliyor ? Lig nasıl olacak sizce ?
Bütçe açısından iyi bir yapıya sahip olan Darüşşafaka ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi lige dahil oldu yeni sezonda cok daha çelişmeli bir lig bizi bekliyor, çekirdek kadromuzu koruyarak yaptığımız yeni transferlerle Konya halkının desteği ile ligde kalıcı ve başarılı bir ekip olarak Konya’mızı temsil edeceğiz.

Taraftardan beklentileriniz neler ? Taraftarlara bir mesajınız var mı ?
Kulübümüzün ismi her ne kadar Selçuk Üniversitesi olarak geçse de sonuçta Konya’nın bir takımıyız gerekli desteği Konya halkından göreceğimiz konusunda hiç bir şüphemiz yoktur. Yeni sezonda şehrimizden büyüklerimizden seyirci ve destek konusunda beklentilerimiz var ve hep olacaktır. Biz Konya’mızı basketbolda en üst lig de gururla elinden geldiğince temsil etmeye calışan tek takımız ve de temsil etmeye desteklerle devam edeceğiz.
http://selcukbasketbol.blogspot.com.tr/2014/06/faydasicok-ile-cok-ozel.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir