Torku Konyaspor’a Para yağacak

Yeni stat, Torku Konyaspor için önemli bir gelir kapısı olacak. Stat ismi, loca ve bilet satışlarının yanı sıra tribünlerin isim hakları da ülkemizde Fenerbahçe ve Galatasaray örneklerinde olduğu gibi satılacak

Torku Konyaspor yeni stadını dört gözle bekliyor. 64 yıl Türk futboluna hizmet veren ve seyir kalitesindeki düşüklük nedeniyle futbolseverlerce eleştirilen Atatürk Stadı’na veda eden ve 2014-2015 sezonuyla birlikte yapımı tamamlanmakta olan yeni stadında mücadele edecek olan temsilcimiz, Selçuklu’da inşa edilen yeni stadıyla önemli bir gelir kapısını aralamış olacak.

Yönetim Kurulu, hemen hiç geliri olmayan kulübün rahat bir nefes alması adına stadyumu gelir getiren bir mülk haline getirmek için farklı projelere imza atıyor. Yönetimin planlaması doğrultusunda ilk olarak stadyumun isim hakkı satılacak. Bunun için taraftarların gönlünden geçen isim, “TORKU ARENA”… Bu noktada Anadolu Birlik Holding’in kapısı çalınacak.

Bunun yanı sıra tribün isimleri de satışa sunulacak. Her bloğu ayrı ayrı satışa sunacak olan temsilcimiz yerel ve ulusal markalar ile pazarlık masasına oturacak. Ülkemizde Galatasaray ve Fenerbahçe örneklerinde görülen tribün isim hakkı kiralama usulü kulüpler için önemli bir gelir kapısı konumunda. Öyle ki Galatasaray, TT Arena’daki 3 ayrı tribünü toplam 10 milyon dolara üç yıllığına kiraladı.

Torku Konyaspor’un yeni stadyumla ilgili maddi beklentileri bununla da sınırlı değil. Yeşil-beyazlılar bilet ve loca satışlarından önemli bir gelir elde etmenin peşinde. Yine yeni stadyumda iki restoran ve bir tane Store hizmet verecek ve bunlardan kira alınacak. Önümüzdeki yıllarda ise stadyum altına market yapılanması planlanıyor. Otoparkın da ücretli olması gündemde. Tüm bunlardan yıllık 50 milyon TL’yi bulan gelir bekleyen Torku Konyaspor bu amacına ulaşırsa borçlarını tamamen ödeme fırsatı yakaladığı gibi ekonomik açıdan da oldukça rahata kavuşacak. Temsilcimizin geçtiğimiz sezon isim ve yayın hakları ile İddia gelirlerinden ve performans priminden toplam 30-35 milyon TL gelir elde edebilmişti. (Seda Erciş)

Pusulahaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir