Torku Konyaspor Taraftar gruplarından sevindiren karar

Nalçacı olarak bilinen ve liderliği Ertan Soğancı’nın yaptığı taraftar grubu ile Sedat Ertürk’un lideri olduğu Green-White grubu birleşme kararı aldı. Gazetemiz Spor Yazıişleri Müdürü Yunus Altınbeyaz’a konuşan Nalçacı grubu lideri Ertan Soğancı birleşme kararını doğrulayarak, “Konyaspor’un başarısı ve tribünlerde sesimizin daha gür çıkması adına birleşme kararı aldık. Arif Ertürk’un liderliğini yaptığı Green-White Taraftar Grubu Nalçacılılar’a katıldı. Zaten güçlü olan grubumuz bu şekilde daha güçlü hale geldi” şeklinde konuştu.

4 BİN KİŞİ İLE KALE ARKASINDAYIZ

Yönetim ile görüştüklerini belirten ve 3 Bin 800 kişilik kale arkası tribününü yönetimden istediklerini belirten Soğancı, “Bizim tek amacımız Konyaspor’un başarısı. Tribünlerde birlik ve beraberlik olması için bu adım atıldı. Başkanımız Ahmet Şan ile görüştük ve 3 bin 800 kişilik kale arkası tribününü kendimize istedik. Başkanımız onay verdi. 4 bin kişi ile kale arkasında olacağız ve Konyaspor’a destek vereceğiz” dedi.

PASSOLİG ÇARISI

Taraftarların en büyük sıkıntısını Passolig olduğunu söyleyen Ertan Soğancı, “Bütün üyelerimize ve Konyasporlu taraftarlara Passolig kartı alma çağrısında bulunuyoruz. Birkaç gün içinde Kombine fiyatları açıklanacak. Kombinelerden önce herkes Passolig kartlarını almalı. Kombineler satışa çıktıktan sonra Nalçacı olarak toplu bir şekilde kombinelerimizi alacağız” ifadelerini kullandı.

Taraftarın bir diğer taraftar grubu Nalçacılılar ile birleşme beklentisine de cevap veren Ertan Soğancı, “Biz birleşme teklifimizi Nalçacılılar’a da ilettik ancak onların bu yönde bir isteği olmadı. Yakın zamanda bir birleşme görünmüyor” diye konuştu.

 

Konya Yenigün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir