Torku Konya Selçuk Üniversitesi ismini değiştirdi

Basketbol Erkekler Birinci Ligi’nde mücadele eden Torku Selçuk Üniversitesi bugün olağanüstü genel kurula giderek, Konyaspor Basketbol Derneği adını ve yeşil-beyaz renkleri alacak

TORKU İLE YOLA DEVAM

Basketbol Erkekler Birinci Ligi’nde mücadele eden Torku Selçuk Üniversitesi’nde olağanüstü genel kurul heyecanı yaşanıyor. Bir süredir Konyaspor Basketbol ismi ve yeşil-beyazlı renkleri almak adına temaslarda bulunan sarı-mavili ekip, çalışmalarını tamamlıyor. Akşam saatlerinde gerçekleştirilecek olan olağanüstü genel kurulda, kulübün isim ve renk değişikliği onaylanacak. Mevcut Başkan Hakan Faydasıçok’un 25 kişilik yeni bir yönetim listesi ile yola devam edeceği belirtilirken, kulübün ismi de Konyaspor Basketbol Derneği olarak değişecek. Torku ile sponsorluk sözleşmesi devam eden temsilcimiz, ligdeki mücadelesini ise Torku Konyaspor Basketbol adı altında gerçekleştirecek.

KONYASPOR İLE BAĞI YOK

Konyaspor Basketbol Derneği’nin Konyaspor Kulübü ile herhangi bir organik bağının bulunmadığını belirten yöneticiler, “Konyaspor ile sadece isim kardeşliğimiz var. Geçmişte olduğu gibi yine Konya’nın bir parçası olacak Konyaspor Basketbol takımını her kesimin desteği ile başarıya taşıyacağız” dediler.

Öte yandan Torku Konyaspor Basketbol takımı yeni sezonda maçlarını Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor ve Kongre Merkezi’nde oynayacak.

(Pusula Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir