Taraftara Çağrı

Yapımı tamamlanan yeni stadyumdaki çim serme çalışmalarını yerinde inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye’yi gururla temsil edecek stadyumu Türk sporuna, Konya’ya ve Türkiye’ye kazandırmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. 

Akyürek, Yeni Konya Stadyumu'nu inceledi

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapımı tamamlanan yeni stadyumdaki çim serme çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Stadyumda çim serme işleminin bir iki gün içinde tamamlanacağını kaydeden Başkan Akyürek, “Başta yaşadığımız şanssız süreç dışında Türkiye’de en hızlı yapılan stadyum, Konya Stadyumu oldu. Müteahhit firmaya, çalışan arkadaşlarımıza, emek veren herkese teşekkür ediyorum. 7-8 ay içinde ortaya çıkan eser gerçekten gurur duyulabilecek bir eser. 42 bin kişilik, UEFA kriterlerine uygun stadyumu Konya’mıza ve ülkemize kazandırdığımız için mutluyuz” dedi.

 

TARAFTARA ÇAĞRI

 

Yeni stadyumu sportif başarı ve güçlü bir takımla da bütünleştirmek gerektiğini kaydeden Akyürek, “Konya halkının bu esere sahip çıkmasını diliyoruz. Konyaspor’u ve Konya stadyumunu yalnız bırakmasınlar. Burayı dolu dolu görmek istiyoruz. Böylece hem Konyaspor’a hem de Konya’da sporun güçlenmesine önemli destek verilmiş olacaktır” diye konuştu.

 

ERDOĞAN DA TAKİP EDİYOR

 

Başkan Akyürek, yeni stadyumu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da ilgi ile takip ettiği vurgulayarak, Türkiye’yi gururla temsil edecek bu eseri Türk sporuna, Konya’ya ve Türkiye’ye kazandırmaktan mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir