Takım Adına En iyisi!

utbol Şubesinden Sorumlu Başkan Yardımcımız Selçuk Aksoy, iç transferde anlaşma sağlanan oyuncularla önümüzdeki günlerde resmi sözleşmelerin imzalanacağını, yabancı oyuncu transferinde ise önlerinde zamanları bulunduğunu ve aceleci davranmadıklarını ifade ederken, takımımızı oluşturma adına en iyisini yapmanın gayretinde olduklarını söyledi.

Transferdeki gelişmeleri değerlendiren Futbol Şubesinden Sorumlu Başkan Yardımcımız Selçuk Aksoy, “Öncelikle iç transferde takımda kalmasını istediğimiz Türk oyuncularla görüşmelere başladık. Mehmet Güven ile anlaşma sağladık ve sadece resmi imzası kaldı. Bunun dışında Ali Çamdalı ve Ali Turan ile yaptığımız görüşmelerde de son aşamaya geldik. Kendileri şu an yurt dışında bulunuyorlar. Onlarında işi sadece imzaya kaldı. İnşallah önümüzdeki hafta kendileriyle resmi imzaları atacağız. Hasan Kabze le bir ön görüşmemiz oldu. Kendisine teklifimizi ilettik. Tatilden dönüşte tekrar bir araya gelerek görüşeceğiz. Anlaşma olması halinde Hasan Kabze ile de sözleşme imzalayacağız. Aliaksandr Hleb takımımızın geride kalan sezonda gösterdiği başarıda önemli pay sahiplerinden biriydi ve takımımızda kalmasını istiyorduk. Bu transferi gerçekleştirdik. Bunun için mutluyuz. Mesut Bakkal hocamızla da anlaştık ve yeni sezonda birlikte olacağız” diye konuştu.

Futbol Şubesinden Sorumlu Başkan Yardımcımız Selçuk Aksoy, yabancı oyuncu transferi konusuna da açıklık getirerek, “Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Biliyorsunuz liglerin başlangıç tarihi Ağustos ayı sonunda olacağı için önümüzde uzun bir süreç var. Yabancı oyuncu transferinde aceleci davranmadan, biraz daha düşünerek ve isabetli kararlar vermek istiyoruz. Bu doğrultuda biraz daha nitelikli çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konudaki gelişmeleri kamuoyu aracılığıyla paylaşacağız” dedi.

Liglerin yeni tamamlanması sebebiyle oyuncuların tatilde olduğunu buna rağmen yerli oyuncu transferi konusunda görüşmelerin sürdüğünü de sözlerine ekleyen Futbol Şubesinden Sorumlu Başkan Yardımcımız Selçuk Aksoy, “Listemizde yer alan oyuncularla önümüzdeki hafta tekrar bir araya gelerek anlaşmak istiyoruz. Takımımızı oluşturma adına en iyisini yapmanın gayretindeyiz” diye konuştu.

Futbol Şubesinden Sorumlu Başkan Yardımcımız Selçuk Aksoy, teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda takımımızdan Kibong Mbamba ve Thorvaldsson ile yolların ayrılacağını belirterek, “Bu konu kendilerine tebliğ edildi. Hem biz hem de kendileri takım bulma konusunda görüşmelerde bulunuyor. Umarım bu konu en kısa sürede çözüme kavuşur ve iyi bir şekilde yollarımızı ayırırız” şeklinde görüş belirtti.

5+3 yabancı kuralı çıktıktan sonra kaleci konusunda tercihlerinin Türk bir isimden yana olacağını ifade eden Futbol Şubesinden Sorumlu Başkan Yardımcımız Selçuk Aksoy, “Kale için yabancı isim düşünmemeye başladık. Mevki olarak defans, kanatlar, orta saha ve forvet yabancı oyunculardan oluşacağı için kaleci noktasında yerli isimler düşünüyoruz. Daha önce basında isimleri çıkan Hakan Arıkan ve Sinan Bolat ile bire bir olmasa da bir görüşmemiz oldu. Önümüzdeki hafta kendilerinden cevap bekliyoruz. Şartlarımıza uyan isimle anlaşmak istiyoruz. Ama şartlar oluşmazsa yabancı kaleci çözümüne bakacağız” diye konuştu.

Torku Konyaspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir