Stad’da Son Durum

Futbol severler an be an takip ediyor. Atılan her adım taraftarları daha çok stada yaklaştırıyor.42 bin kişilik UEFA standartlarındaki yeni stadyumu, Konyalılar heyecanla bekliyor. Çatı tamamlandı, koltukların büyük bir bölümü tribünlere yerleştirildi. Drenaj ve ısıtma sistemlerinin ardından çim de serildi. Her geçen gün zemine daha da oturan çim, yakın bir zamanda futbol oynamaya müsait bir hale gelecek.

Konya’da futbolun nabzı önümüzdeki sezondan itibaren 42’bin kişilik Yeni Konya Stadyumu’nda atacak. UEFA standartlarındaki stadın inşaat çalışmalarında sona gelindi.

Sahadaki çim ve drenaj sistemi, rakip takımların zemini kıskanmasına neden olacak. Çünkü son teknolojiyle yapılan sistem yaz kış sorunsuz çalışacak. Kış aylarında bile çim ısısı sabit tutulacak. Ve zemin her zaman futbol oynamaya elverişli kalacak.

Koltukların büyük bir kısmı da tribünlere yerleştirildi. Şu anda ise yalnızca deri koltuk döşenecek olan alanda çalışmalar yapılıyor.

90 bin metre karelik alana yapılacak olan stadyum, Konya’nın adını dünyaya duyuracak ve dev müsabakalara ev sahipliği yapacak.

Dev kompleks Avrupa’daki birçok büyük takımın kullandığı stadyumlardan daha modern olacak şekilde tasarlandı.

72 metrekarelik 2 adet dev skorboardda da görüntü denemeleri yapıldı. Birçok stadın ekranlarından daha büyük tasarlanan skorboardlarda ayrıca görüntü oynatma özelliği de bulunuyor.

Konhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir