Ömer Ali İçin Son Şans

Torku Konyaspor’da yönetim, teknik kadro ve taraftarların kendisinden çok fazla şey beklediği Ömer Ali Şahiner kampta ve sezon içerisinde son şanslarını kullanacak
FORMA İÇİN TER DÖKMELİ

Konya futbolunun son dönemde yetiştirdiği en başarılı isimlerden birisi olan ve milli takımın çeşitli kademelerinde top koşturup son olarak ümit milli takımın formasını giyen Ömer Ali Şahiner bu sezon son şansını kullanacak. Torku Şekerspor’da profesyonel olan ve bu kulübün Konyaspor ile birleşip Anadolu Selçukluspor adını almasının ardından İshak Çakmak ve Ahmet Sabri Fener ile birlikte Torku Konyaspor çatısı altına alınan Ömer Ali Şahiner geride kalan iki sezonda yeteneklerini yeterince sergileyemedi. Takıma katkısı sürekli tartışılan ve ilk 11’de forma giymekte zorlanan Ömer Ali Şahiner’in bu sezon son şansını kullanacağı ifade ediliyor.

GEÇEN SEZON KAYIPLARDAYDI

Yönetim, teknik kadro ve taraftarlar genç yıldızın, kendine daha fazla güvenmesi bunun yanı sıra daha çok çalışması durumunda takımın ve ligin starları arasına gireceğinden emin. Futbol otoriteleri de 22 yaşındaki yıldızın gelişime açık olduğu ve ilerleyen dönemlerde Türk futbolunun en önemli isimlerinden birisi olacağı görüşünde. Ancak geçtiğimiz sezon şans bulduğu maçlarda yeterince öne çıkamayan, adam eksiltmede ve özellikle de son vuruşlarda yetersiz kalan Ömer Ali, hayal kırıklığı yaşatmıştı. Son iki sezonda 61 resmi maça çıkan Ömer Ali Şahiner bu maçlarda 4 gole imzasını koydu.

BEŞİKTAŞ İDDİALARI SÖZ KONUSU

Geride kalan sezonda 9’u ilk 11’de olmak üzere 27 Süper Lig maçında forma giyen ve ortalama 34 dakika sahada kalan Ömer Ali Şahiner, teknik direktör Mesut Bakkal’ın takımın başına geçmesinin ardından ise sadece ilk Kayserispor maçında ilk 11’de sahaya çıkmış, sezonun ikinci yarısında ise ilk 11 yüzü görememişti. Beşiktaş’ın listesinde olduğu ifade edilen Ömer Ali, Konyaspor’da ilk 11 şansı bulmak adına ise her zamankinden fazla ter dökmek zorunda. Çünkü genç oyuncu yeni sezonda Torje ve Djalma gibi önemli yıldızlarla rekabet içinde olacak.

(PUSULA-SPOR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir