Mesut Bakkal’ın Hedefi

Antrenman öncesi gazetecilere kamp dönemini değerlendiren Mesut Bakkal, “Çok uzun bir ara verildi. Konya’da 5 günlük test ve tahlil sürecinden sonra buraya geldik. Benim için önemli olan takımın eksiksiz çalışması. Eksiksiz çalışıyoruz. 15 gün sonunda takımda sakatlanma yok. Bu çok sevindirici. Tabii yükleme zamanı. Karabükspor ile oynayacağımız hazırlık maçından sonra Hollanda’ya gideceğiz. Orada 5 hazırlık maçı oynayacağız. Bu şekilde yeni sezona hazırlanıyoruz. Hem oyuncu bazında hem teknik taktik açısından eksikliklerimizi göreceğiz. 29 Ağustos’a kadar zamanımız var. Bu iyi bir zaman, iyi hazırlanmaya çalışıyoruz. Oyuncularımdan memnunum. Hiç bir şekilde mazeret üretmeden çalışmalarını sürdürüyorlar” dedi.

 

“TRANSFERDE HER ŞEY DEĞİŞEBİLİYOR”

Basın mensuplarının Nijeryalı golcü Martins transferinin askıya alınması ile ilgili sorusuna Bakkal, “Bu konularda bilgi vermek istemiyorum. Transferde her şey olabiliyor. Alacağım diyorsunuz alamıyorsunuz. Alamayacağım diyorsunuz alıyorsunuz. Her an her şey değişebiliyor. Ama görüştüğümüz oyuncular var. Bir kaç oyuncu daha alıp transferi kapatmak istiyoruz” cevabını verdi.

 

“MEVKİ OLARAK DOĞRU”

Bakkal, Başkan Ahmet Şan’ın kaleci, forvet ve sol kanada oyucu alınacağı şeklindeki açıklamalarını değerlendirerek, “Mevki doğrultusunda doğru. O doğrultuda devam ediyoruz. Haber bekliyoruz. İnşallah o mevkilere de iyi oyuncular alıp daha güçlü bir Konyaspor ortaya çıkarırız” diye konuştu.

Erdal Kılıçarslan’la sözleşmenin karşılıklı feshedilmesine ilişkin de Bakkal, “Bu dönemde oyuncu gelir oyuncu gider. Bu sadece kişiye bağlı değil. Teknik taktik açısından, oyuncu açısından sezon başında tercihinizi ortaya koyuyorsunuz. Biz de hem kulüp hem kendi adımıza böyle bir tercihte bulunduk. Önemli bir oyuncu, bundan sonra inşallah futbol yaşantısına devam eder” diye konuştu.

 

“30 BİN KOMBİNE SATIŞI BEKLİYORUM”

Takım konusunda kafasında şablon oluşturduğunu belirten Bakkal, “O şablon geçen seneden vardı zaten. O şablona göre oyuncu transfer ettik. Tabii performansı artırmak önemli. Bizim geçen sene oynadığımız pozitif, dengeli oyuna katkı sağlayacak oyuncular transfer ettik. Beklenti yeni sezonda çok fazla. Ama öncelikle hedefimiz ligde iyi yerlerde olan bir Konyaspor. İki sene öncesine baktığımızda PTT 1. Lig’de oynarken hem süper ligde kalmayı garantileyen hem de borcunu cüzi rakamlara indiren bir Konyaspor var” şeklinde konuştu.

Yeni sezonda, yeni sahasında takımın maçlarını oynayacağını hatırlatan Bakkal, “Hedefim 30 bin kombine. Buradan taraftarlara çağrıda bulunuyorum. 30 bin kombine bekliyorum” diye konuştu

Konhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir