Mesut Bakkal’dan Açıklamalar

Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri’mizde yapılan antrenmanda basın mensuplarının sorularını cevaplayan teknik direktörümüz Mesut Bakkal, Balıkesirspor karşısında alınan galibiyetin fazla abartılmaması gerektiğini ve önlerinde zorlu ve uzun bir lig maratonunun kendilerini beklediğinin farkında olduklarını söyledi.

Teknik direktörümüz Mesut Bakkal ‘Öncelikle bir kez daha böylesine önemli ve muhteşem bir stadyumu Konya ve Türk sporuna kazandıran başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ diyerek açıklamasına başladı.

‘Yeni stadyumumuzda ilk maçımız olması nedeniyle bizim için önemli olan bir maçı kazandık’ diyen teknik direktörümüz Mesut Bakkal, “Eksiklerimiz olmasına rağmen sonuna kadar hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Zaman zaman iyi oynadık ve istediklerimizi sahaya yansıttık. Ama fazla abartılmaması gereken bir sonuç aldığımızı düşünüyorum. Kadro kalitemiz bu sonucu elde etti. Taraftarımıza yeni stadyumumuzda 3 puan hediye ettiğimiz için mutluyuz. Bu maçı artık unutmalıyız. Çünkü önümüzde zorlu ve uzun bir lig maratonu bizi bekliyor. Balıkesirspor maçındaki oyunumuzun üzerine koyarak gitmemiz lazım. Bu hafta spnu ligin iyi takımlarından biri Sivasspor’a karşı deplasmanda mücadele edeceğiz. İstediklerimizi sahaya yansıtarak zorlu deplasmandan puan ya da puanlarla dönmek istiyoruz. İnşallah bunu başarırız” şeklinde görüş belirtti.

Sakat oyuncularımızın durumu ile ilgili de bilgi veren teknik direktörümüz Mesut Bakkal, “Marica tedavi için yurt dışına gitmişti. Kontrollerinde ameliyatlık bir durumunun olmadığı ortaya çıktı. 2-3 hafta içerisinde aramızda olacak. Kaya belki bizim bile farkına sonradan vardığımız ciddi bir sakatlık geçirdi. Sezon öncesinde 13-14 maçta forma giydi. İyi bir performans yakalamıştı. Ama antrenmanda aldığı darbe sonucu kafasında ciddi bir sorun yaşadı. Şimdi durumu daha iyi. Ama 10-12 gün sonra takımla birlikte çalışmalara başlayabilir. Hasan Kabze 2 haftalık bir aranın ardından takıma döndü. Maça girdikten sonra adalesinde sorun yaşadı. Tedavisine başlanıldı ve aramıza dönmesi 2 haftalık bir süreci bulacak. Rangelov’a bebeği olduğu için izin verdik. O da bugünden itibaren takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Alternatifli bir kadro kurmanın avantajını yaşıyorum. Bizim için önemli oyuncuların yokluğunda görev verdiğim oyuncularımda ellerinden geleni yaptılar. Bize bu alternatifli kadro imkanını sunan yönetim kurulumuza bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Basın mensuplarının Torje’nin performansı ile ilgili sorduğu soruya teknik direktörümüz Mesut Bakkal, “Torje kaliteli bir oyuncu. Bunu bilerek transfer ettik. Sakatlıklardan sonra kendine ilk 11’de şans buldu ve bu fırsatı da iyi değerlendirdi. Zaten biz kendisini takım başarısına katkı sağlasın diye transfer ettik. Umarım ilk 2 haftadaki performansını kalan haftalarda da devam ettirir. Çünkü bizim oyun felsefemiz oyuncular üzerine değil takım birlikteliği üzerine kurulu. Bunda da oyuna giren çıkan bu takımın bir parçası olan herkesin katkı sağlaması gerekmekte. Herkes bunun farkında” cevabını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir