Martins transferinde tüm şartları zorladık

Kale, sol kanat ve forvet bölgesine transfer yapacaklarını söyleyen Şan, Ertuğrul Taşkıran için Fenerbahçe’den yanıt beklediklerini belirtti
5+3 KARARI ÇOK ERKEN
Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan takımın son durumu ve transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Amatör Spor Kulüplerinin verdiği iftar yemeğinde açıklamalarda bulunan Şan, “Cumartesi günü itibariyle 2014-2015 sezonumuzu açtık. Öncelikle Konya spor camiasına, taraftarımıza ve takımımıza yeni sezon hayırlı olsun. İnşallah Konyaspor’umuz geçen senenin üzerine koyarak gidecek. Transfer çalışmalarımızda sürüyor. Takım iskeletini genel olarak koruduk. Sadece Djalma ve Gekas farklı sebeplerden dolayı yok. Djalma’nın bonservisinin Porto’da olması ve Gekas’ın da performansı ile ilgili sıkıntılar vardı. Yeni transferlerimizde takımımıza katıldı. Şuan için kale, sol kanat ve forvet mevkisine takviye düşünüyoruz. Federasyonumuzun almış olduğu 5+3 kararının çok erken olduğunu gördük. Çünkü Türk oyuncuların değeri inanılmaz derecede arttı. Fiyatlar üç dört katına çıktı.
Biz bütçemizi dikkate alarak gidiyoruz. Kaleci Gökhan Değirmenci ve görüştüğümüz birkaç oyuncu astronomik rakamlar istedi bizden. Dengeyi bozmamak adına bu tür transferlere girmedik. Yabancı kalecinin olması durumunda 4 yabancı sahada olabiliyor. Bu teknik heyetinde düşüneceği bir konu.”diye konuştu.
MARTİNS’İN İSTEDİĞİ RAKAMI VERDİK
Obafemi Martins için girişimlerin sürdüğünü ifade eden Şan sözlerini şöyle sürdürdü: “Martins transferinde tüm şartları zorlayarak istediği rakamı verdik. Ancak oyuncunun kulübü ile Aralık ayına kadar süren bir kontratı var. Oynadığı kulübün kendisinden beklentileri var. Baktığımızda uzun zaman sonra lider olmuş ve gollerin çoğunu da Martins atmış. Böyle bir oyuncuyu da bırakmak istemiyorlar. Eğer bu günlerde bu konu çözülürse Martins’i renklerimize bağlamayı düşünüyoruz. Henüz hiçbir şey bitmedi.”
DJALMA İLE PAZARLIKLAR SÜRÜYOR
Mesut Bakkal’ın Djalma Campos’u kadrosunda görmek istemesi ile ilgilide açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Şan, “Djalma konusunda pazarlıklar devam ediyor. Ama bu Konyaspor’un bütçesinin çok aşıyor. Çok ciddi rakamlar ortada. Kendisinin yanı sıra Porto’ya ödenecek ciddi bir rakam var. Bunun için bütçemizi düşünmek zorundayız. Geçen sezon borcumuzu azaltamadık. Bu yılda bütçeyi ona göre ayarlamamız lazım. Belki Djalma’yı aratmayacak ve Dünya Kupası’nda oynamış oyuncularla görüşüyoruz.
ERTUĞRUL İÇİN FENERBAHÇE’DEN YANIT BEKLİYORUZ
Kaleci konusuna da açıklık getiren Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, “Kaleci Ertuğrul Taşkıran ile görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah Fenerbahçe’den olumlu bir yanıt bekliyoruz. Eğer olmazsa yabancı kaleciye dönme durumumuz var.”dedi.
Şan takımdan gönderilmesi gündemde olan oyunculara da değinerek, “Bu oyuncuların sözleşmeleri sürüyor. Kibong ve Borek’e PTT 1.Lig’den görüşmeler var. Şuan 8 yabancı oyuncumuz var. Bu oyuncuları göndermeliyiz ki yeni yabancı oyuncular gelsin.”şeklinde konuştu.
Anadolu’da Bugun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir