Konyaspor’da Yabancı Sorunu

Torku Konyaspor’da, şu anda kadroda 7 yabancı futbolcu bulunması, kadroda düşünülmeyen 3 yabancıya şu ana kadar takım bulunamaması, transfer planlarını zora sokuyor
TFF’nin yeni sezonda uygulamaya koyacağı 5+3 yabancı kuralı, birçok kulüp gibi Torku Konyaspor’u da zorluyor. 5 oyuncunun ilk 11’de 3 oyuncunun yedek kulübesinde oturacağı yeni kural, yeşil-beyazlıların transferde politika belirlemesini zorlaştırıyor.

ŞU ANDA 7 YABANCI VAR

Yeşil-beyazlılarda sözleşmesi devam eden 5 yabancı futbolcu bulunuyor. Gunnar Thorvaldsson’un 2015, Elvis Kokalovic, Jagos Vukovic ve Kibong Mbamba ve Tomas Borek’in 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Temsilcimizin Rumen Gabriel Torje’yi renklerine bağlaması ve Aliaksandr Hleb’le sözleşme yenilemesiyle, yabancı sayısı 7’ye yükseldi. Yeşil-beyazlıların şu anda sadece 1 yabancı transfer etme hakkı bulunuyor.

3 FUTBOLCUYLA YOLLARINI AYIRMAK İSTİYOR AMA…

Konyaspor, sözleşmesi devam eden yabancı oyuncuları Gunnar Thorvaldsson, Kibong Mbamba ve Tomas Borek’le yollarını ayırmak istiyor. Bu konuda şu ana kadar aşama kaydedemeyen yeşil-beyazlılar son çare olarak, 3 futbolcuyu kiralama yoluna gidecek. Gunnar Thorvaldsson’u kesin olarak düşünmeyen temsilcimiz, Mbamba ve Borek ikilisinden en kötü şartlarda birisiyle yollarını ayırmak istiyor. Şu anda sözleşmeleri devam etmesi nedeniyle şartların futbolcular lehine. Yeşil-beyazlılar, her türlü şartta futbolcuları ikna etmek ya da istedikleri tazminatları vererek sözleşmeyi tek taraflı feshetmek zorunda kalacak. Bu da kulübe yüklü miktarda ekstra maddi yük getireceği için yöneticileri düşündürüyor.

Memleket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir