Konya Spor Lisesi’nden Büyük Başarı

Osmaniye’de yapılan ve 5 gün süren müsabakalarda Türkiye ikincisi olan Konya Spor Lisesi kız takımının elde ettiği başarı büyük bir sevinç yarattı.

Okul sporları 2015 yılı faaliyet takviminde yer alan “Okullararası Genç Erkekler ve Kızlar Türkiye Hokey Şampiyonası” 8 bayan ve 8 erkek takımı olmak üzere Toplamda 16 takımdan yaklaşık 400 kadar sporcunun katılımıyla Fakıuşağı Mahallesindeki Türkiye’nin ilk hokey sahasında gerçekleşti.

Katılımın yoğun olduğu şampiyonada temsilcimiz final maçında Muğla ekibine penaltılarla mağlup olarak Türkiye ikincisi olma başarısı gösterdi.

Konya Spor Lisesi Okul Müdürü Erdem Ayar turnuva sonunda yaptığı konuşmada; “Zorlu geçen maçlar sonunda Muğla ekibine finalde şansız bir şekilde penaltılarla kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz fakat böylesine önemli bir organizasyonda Türkiye ikincisi olduğumuz için de çok mutluyum. Yanlış hatırlamıyorsam İlimize ilk defa takım olarak böyle bir başarı geldi, buda bizi ayrıca onurlandırdı. Ülkemizde Hokey sporu hızla ilerlemekte olan bir branş okul sporlarına kadar inen bu spor dalında Konya’dan da bir takım çıkması ve bu tür önemli müsabakalarda başarı getirmesi göz ardı edilmemeli diye de düşünüyorum” dedi. Bu önemli başarıda emeği geçen başta sporcu öğrencilerene, Antrenörler Yunus Hacıoğlu, Mustafa Sabır Bozoğlu’na , Yardımcı Antrenörler Ahmet Selman Çeken, Burak Yılmaz ve Alidede Çalışan’a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Zevkli ve çekişmeli geçen müsabakalar sonunda, Osmaniye AK Parti milletvekili Suat Önal, Osmaniye Vali Yardımcısı Alperen Yılmaz, başarılı olan takımlara kupa, sporcular ise madalya ile ödüllendirildi.

 

Konya Olay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir