Kaya Tarakçı’dan Sezon Değerlendirmesi

Tecrübeli kalecimiz Kaya Tarakçı, Süper Lig’in yeni takımlarından biri olmalarına ve sezonun başlarında sıkıntılar yaşamalarına rağmen hem oyun hem de sonuç anlamında yakaladıkları çıkış sonrasında ligi başarılı bir şekilde ve iyi bir yerde tamamladıklarına inandığını söyledi.

Takımımızın Eskişehirspor ile oynadığı Süper Lig 34.hafta maçında kalesini koruyan tecrübeli file bekçimiz Kaya Tarakçı, genel anlamda bakıldığında başarılı bir sezon geçirdiklerini düşündüğünü söyledi.

Lige yeni yükselen takımlar açısından ilk senenin her zaman önemli olduğuna işaret eden kalecimiz Kaya Tarakçı, “Bakıldığında sezona flaş bir sonuçla 2-0 geriden gelerek Fenerbahçe’yi 3-2 mağlup ederek iyi başladık. Ama sonrasında iç sahada aldığımız başarılı sonuçları deplasmanda tekrarlayamayınca istikrarsız takım görüntüsü verdik. Ama teknik heyette yaşanan değişiklik sonrasında kendisine daha fazla özgüveni olan, bunu her maç sonuç ne olursa olsun sahaya yansıtan, son düdüğe kadar mücadeleyi bir an olsun bırakmayan bir takım kimliği ortaya çıktı. Özellikle ligin ikinci yarısındaki performansımız, arzumuz, isteğimiz ve hırsımızla yeni sezonda da Süper Lig’de mücadele etmeyi hak ettiğimizi düşünüyorum. Bu bana göre başarıdır ve bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum. Sezon sonunda elde ettiğimiz bu başarıya Soma’da yaşanan üzücü olaydan dolayı fazla sevinemedik. Allah’tan vefat edenlere rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. İnşallah millet olarak bir daha böyle acılarla karşılaşmayız” dedi.

Konyaspor’un daha güzel yerlerde olmayı hak ettiğini de sözlerine ekleyen tecrübeli file bekçimiz Kaya Tarakçı, “Yeni sezonda yeni stadyumla birlikte daha güzel başarılar elde edilmeli. Yönetimimiz bunun için çalışacaktır. Konyaspor artık daha farklı hedefler peşinde koşmalı. Bunu kesinlikle hak ediyor” şeklinde görüş belirtti.

Torku Konyaspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir