Kartal’ı Bekleyen 8 Milyon

Torku Konyaspor’un Süper Lig periyodunda oynayacağı 7 maç kaldı. Yeşil-beyazlılar kalan 7 maçı da kazanmaları halinde kasasına 8,4 Milyon TL koyacak

GALİBİYET BAŞI 1,2 MİLYON

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden takımlara Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kazandıkları ve berabere kaldıkları maç başına primler veriliyor. Her takım kazandıkları maç başına Federasyondan 1,2 Milyon TL galibiyet ücreti alırken, beraberlik durumunda ise 1,2 Milyonu her iki takımda paylaşıyor.

KARTAL’IN KASASINA 15,6 MİLYON GİRDİ

Torku Konyaspor ligde geride kalan süreçte 15,6 Milyon TL’yi kasasına koydu. Geride kalan 27 maçta 9 kez rakiplerine sahayı dar eden yeşil-beyazlılar, 8 kez de rakibi ile yenişemedi. Temsilcimiz kazandığı ve berabere kaldığı bu maçlardan toplam 15,6 Milyon TL’yi kasasına koydu.

7 MAÇ 8 MİLYON

34 haftalık lig sürecinde Torku Konyaspor’un oynayacağı 7 maç kaldı. Kartal kalan 7 maçı da kazanması halinde 8,4 Milyon TL kazanarak transfer sezonu öncesi önemli bir miktarı kasasına koyacak.

50 PUAN DAHA FAZLA PRİM

Süper Lig ekipleri 50 puan toplamaları durumunda yayıncı kuruluşun elde ettiği gelirlerden %45 oranın da puan primi almaya hak kazanıyor. Sezon başında 50 puan hedefi koyan Torku Konyaspor bu hedefi gerçekleştirmesi halinde önemli bir kazanç elde etmiş olacak.

İLK 6 PRİMİ GELEBİLİR

Yeşil-beyazlı ekip kalan maçların tamamını kazanması halinde puan sıralamasında ilk 6. sıraya yerleşebilir. İlk 6’ya girmesi halinde ise yayın payından %9 daha fazla pay almaya kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir