İtandje Umut Vermiyor

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, kaleci Charles Hubert Itandje transferinde somut bir gelişme olmadığını söyledi.

Yeşil-beyazlı takımın geçen sezon kiralık olarak 1 yıllığına renklerine kattığı ve bu yıl Dünya Kupası’nda vatandaşı olduğu Kamerun Milli Takımı’nın da kalesini koruyan Charles Hubert Itandje ile yeniden anlaşma sağlanamadı. Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar yaptığı açıklamada, yeni sezonda başarılı bir takım olma adına iç ve dış transferde takıma katkı sağlayacak oyuncularla anlaşarak kadroyu oluşturmaya devam ettiklerini, bir aksilik olmadığı takdirde transferi, 5 Temmuz’da başlayacak yeni sezon hazırlıklarına kadar tamamlamak istediklerini söyledi.

Forvet mevkiinde Obafemi Martins ve Kalu Uche ile ilgilendiklerini, kaleci Itandje ile anlaşılamadığını ifade eden Baydar, “Kaleci transferinde de çalışmalar büyük bir titizlilikle devam ediyor. Bakıldığında Itandje konusunda somut bir gelişme yok. Yeni sezonda Kaya ile birlikte yeni bir kaleci takımımız adına mücadele verecek. Bu isim konusunda hata yapmamak için titiz davranıyoruz. Amacımız her zaman söylediğimiz gibi takımımızın kalitesine yakışır ve mücadelesi ile katkı verecek bir ismi Torku Konyasporumuza kazandırmak. Kaleci transferini de önümüzdeki hafta içerisinde bitireceğiz” dedi.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir