İşte Konyaspor’un yayın ve puan geliri!

Atiker Konyaspor, ilk yarısı geride kalan Süper Lig’de kasasına yayın geliri ve performans primleri baz alındığında toplamda 65 milyon 100 bin lira koymayı başardı.

Süper Lig’de her takım, 38,5 milyon lira katılım payı ve galibiyet başına 2,8 milyon lira alıyor. Şampiyonluk yaşamış takımlar, ligi zirvede tamamladığı her bir sezon için 3,3 milyon lira kazanıyor. Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında taraftarlarına hayal kırıklığı yaşatan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş, yayın gelirinden en fazla kazanç sağlayan kulüpler oldu. Yayın geliri havuzundan alınan payda zirve Galatasaray’ın olurken, ilk yarıyı düşme hattında kapatan Fenerbahçe, en çok para kazanan ikinci takım unvanını elde etti. Beşiktaş’ın 3. sırada yer aldığı klasmanda, Trabzonspor 4, Başakşehir ise 5. sırada yer buldu. Temsilcimiz Atiker Konyaspor gelir sıralamasında 10. sırada yer aldı.

26 MİLYON 600 BİN LİRALIK PUAN KAZANDILAR

Atiker Konyaspor katılım yapından 38,5 milyon, performans priminden ise 26 milyon 600 bin lira parayı kasasına koydu. Süper Lig’de ilk yarıda 6 galibiyet ve 7 beraberlik alan Atiker Konyaspor, önemli bir gelirin de sahibi oldu. Yeşil-beyazlı ekip, Süper Lig takımlarına verilen performans priminden ilk yarıda 26,6 milyon lira gelir elde etti. Anadolu Kartalı, 6 galibiyetle 16,8 milyon, 7 beraberlikle de 9,8 milyonu cebine koydu. Süper Lig takımlarının en önemli gelir kalemlerinden performans priminde her galibiyete 2,8, beraberlikte ise 1,4 milyon lira veriliyor. Finansal açıdan diğer takımlara göre daha iyi durumda olan Atiker Konyaspor, maç günü diğer gelirlerden de kasasına önemli bir miktar koydu.

Kaynak: Yeni Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir