Heyecanla Stadı Bekliyoruz

Türkiye’nin en modern stadyumuna kavuşmak için gün sayıyoruz
Basın Sözcümüz Ahmet Baydar, yapımı hızla devam eden yeni stadyumumuzda sona doğru gelindiğini ve herhangi bir aksilik olmadığı takdirde Torku Konyaspor’umuzun 2014-2015 sezonundaki maçlarını Türkiye’nin en yeni ve en modern stadyumunda oynayacağını belirterek bunun için gün saydıklarını söyledi.

Konya’nın yıllardır özlemini duyduğu yeni stadyuma kavuşulması için artık sayılı günler kaldığını ifade eden Basın Sözcümüz Ahmet Baydar, “Yeni stadyum kuşkusuz Konya tarihinin en önemli projesi. Başladığı günden sonra yaşanan sorunlardan dolayı yeniden ihaleye çıktı ve yüklenici firma tarafından alınmasının ardından Eylül ayından bu yana hızlı bir şekilde yapımına devam edildi. Bugün gelinen noktada çim saha, ince işler ve çevre düzenlemesi dışında yüzde 80-85’lik bölümünün tamamlandığını görmek bizi sona doğru gelindiğini için heyecanlandırıyor. Çalışmaları yönetim kurulumuzla birlikte geçtiğimiz günlerde yerinde inceledik. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah mevcut eksikliklerinde en kısa sürede tamamlanmasının ardından Torku Konyaspor olarak 2014-2015 sezonundan itibaren maçlarımızı bu Türkiye’nin en yeni ve modern stadyumunda oynayacağız. Bu tarihi ana tanıklık yapmak için gün sayıyoruz” diye konuştu.

Yeni stadyumumuz hakkında da bilgi veren Basın Sözcümüz Ahmet Baydar, “Kapasitesi, uygulamaları, locaları, düzenlemesi, soyunma odaları, basın toplantısı odası, basın tribünü gibi pekçok ayrıntı ile stadyumumuz Türkiye’nin UEFA standartlarına uygun en yeni ve modern stadyumu. Burası bizim futbol anlamında yeni evimiz olacak ve inanıyoruz ki Torku Konyaspor’umuzun maçlarının yanı sıra Türkiye ve Avrupa çapındaki önemli organizasyonlara da ev sahipliği yapacak. Taraftarlarımız ve bizler açısından gerçekten heyecan verici bir duygu. İnşallah takımımız yeni stadyumumuzda önemli başarılara imza atacak. Buna inanıyoruz” şeklinde görüş belirtti.

Basın Sözcümüz Ahmet Baydar, Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadyumu’nun 64 yıllık süre içerisinde birçok tarihi an’a tanıklık yaptığını da belirterek, “Mevcut stadyumumuz Konya tarihi açısından oldukça önemli. Konyaspor ve İdmanyurdu rekabetinin yanı sıra bir çok ulusal düzeyde maçlara ve finallere ev sahipliği yaptı. Ama mevcut yapısıyla günümüz şartlarına uygun değildi. Her güzel şeyin bir sonu var. Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadyumu artık tarih sayfalarında başarılarıyla ve güzel ev sahipliğiyle önümüzdeki yıllarda yerini alacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir