Galibiyete sevindik ama Ali Çamdalı’nın sakatlığına çok üzüldük

Galibiyete sevindik ama Ali Çamdalı’nın sakatlığına çok üzüldük

1-0 galibiyetimizle sona eren Trabzonspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktörümüz Aykut Kocaman, alınan galibiyetle alt sıralarla bağlantılarını tamamen kestiklerini belirtirken, Ali Çamdalı’nın yaşadığı sakatlığa üzüldüklerini söyledi.

Açıklamasına ‘Zor bir seri geçirmiştik. Bu seride 8 puan toplayarak puan tablosunda avantaj elde ettik’ sözüyle başlayan teknik direktörümüz Aykut Kocaman, “Sonrasında yaşanan milli maç arasında iyi çalıştık ve yeni bir seriye bugün başlıyorduk. Bu serinin en zor maçı elbette ki bugün oynayacağımız Trabzonspor maçıydı. Ligin ikinci yarısında çok puan toplayan bir takımla oynayacağımızı ve işimizin zor olacağını biliyorduk. Hücum gücü oldukça yüksek olan, geriye çok iyi dönüş yapabilen ve bunun karşılığını alan bir takımla oynadık. Biz bunun karşısında neleri yapıp neleri yapmayacağımızı çok iyi biliyorduk. Hesaplamalarımızı bozan Ali Çamdalı’nın yaşadığı şanssız sakatlıktan sonra oyundan çıkışı ve olmayışı oldu. Ali’nin sakatlanması 40.dakikadan sonra bizde bir orta saha zafiyeti doğurdu. Merkezdeki bu zaafiyetin ardından Trabzonspor ilk yarının sonunda iki net pozisyon buldu. Bu pozisyonların gol olmaması bizim adımıza şanstı. İkinci yarıda Torje ile Ali Çamdalı’nın yokluğunda oluşan sıkıntıyı giderdi. Arka arkaya rakip kaleye gitmeye başladık. Bunlardan bir tanesi gol oldu. İkinci yarıda da şanslı olduğumuz direkten dönen topun olduğu andı. Kazanmayı çok istedik ve sonuçta çok önemli bir galibiyet aldık. Ligin ilk yarısında 17 maçta 17 puan, ikinci yarıda 9 maçta 17 puan topladık. Bu takıma moral ve özgüven getirdi. Bu sonuçlar bunu daha da artıracaktır. İlerleyen haftalarda daha iyi oynayarak, rahatlamanın avantajı ile puanlar almak istiyoruz” dedi.

Teknik direktörümüz Aykut Kocaman, maç içerisinde Ali Çamdalı’nın yaşadığı sakatlık nedeniyle üzgün olduklarını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir