Fantastik dörtlü gün sayıyor

Torku Konyaspor’un geçen sezon ortaya koydukları futbol ile “Fantastik dörtlü” lakabını alan oyuncuları Gekas dışında takımda kaldı.

Gekas’ın eksikliğini Marica ile dolduran Kartal Hasan Kabze, Hleb, Djalma ve Marica dörtlüsünden çok şey bekliyor. Konyaspor’un yeni fantastik dörtlüsü Süper Lig için gün saymaya başladı. Ligde bir çok takımın canını yakması beklenen yıldız futbolcular rakiplerinin şimdiden gözünü korkutmaya başladı.

Torku Konyaspor’da özelikle Teknik Direktör Mesut Bakkal’ın gelişi ile bir arada oynamaya başlayan ve ritim tutturan fantastik dörtlüsü ikinci yarı ortaya koydukları performansla göz kamaştırmışlardı. Konyaspor’un geçen sezon attığı toplam 48 golün 29’unda Gekas, Hleb, Djalma Hasan Kabze dörtlüsünün imzası bulunuyordu. Birbirlerine toplam 26 asist yapan yıldızlar yıldız oyuncular ne kadar iyi anlaştıklarını rakamlarla yansıtmışlardı.

Bu sezon Gekas’ın eksikliği Marica ile dolduran Konyaspor yıldız oyuncularından aynı performansı bekliyor. 29 gol barajını aşmaya çalışacak olan Fantastik Dörtlü’nün santraforu Marica’yı ise zor bir görev bekliyor. Geçen sezon 13 gol 9 asist ile oynayan Gekas’ı aratmamaya çalışacak olan Marica’nın Konyaspor’un ritim tutturması durumunda gol krallığında iddialı konuma gelebileceği konuşuluyor. Özellikle Hleb’in pasları ile bir çok gol fırsatı bulması beklenen Marica Gekas’ı aratmamak için şimdiden sıkı çalışıyor.

Konya Yenigün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir