Ve beklenen transfer gerçekleşti! Eto’o Konyaspor’da

Devre arasının en önemli transfer hamlesi gerçekleşti. Adis Jahovic’i kadrosuna katarak dikkatleri üzerine çeken temsilcimiz Konyaspor Antalyaspor’un dünyaca ünlü yıldızı Samuel Eto’o’yu da transfer etti. Eto’o 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıl Konyaspor forması giyecek.

DAHA ÖNCE ANLAŞILMIŞTI

Konyaspor’un Eto’o ile daha önceden anlaştığı ancak Antalyaspor’n son anda sıkıntı çıkarması nedeniyle transferin uzadığı öğrenildi. Daha önce Eto’o’ya alacakları karşılığında ayrılması konusunda kolaylık sağlayacağı söyleyen Antalyaspor yönetimi Konyaspor’un oyuncu ile anlaşmasının ardından fikrinden vazgeçti ve son anda sorun çıkarmaya başladı.

ETO’O RİCA ETTİ

KONYASPOR VAZGEÇTİ

Antalyaspor’un bu tavrı üzerine  Eto’o Antalya’ya giderek Antalyaspor yönetimi ile masaya oturdu. Konyaspor yönetiminden ‘transferden vazgeçtik’ açıklaması yapılmasını isteyen Eto’o ile ilgili Konyaspor yönetimi ‘Son anda yaşanan pürüzler nedeniyle transferden vazgeçtik’ açıklaması yaptı.

Bu gelişmelerin ardından Samuel Eto’o Antalyaspor ile bonservis sorununu çözmek için görüşmelere başladı. Öğle saatlerinde bu sorun da çözüldü ve Eto’o’nun Konyasporlu olmasının önünde hiçbir engel kalmadı. Dünyaca ünlü golcü önümüzdeki saatlerde Konya’ya gelerek resmi sözleşmeye imza atacak.

Konya Yenigün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir