Anadolu Selçuklu Spor Yüzde 70 tamam

Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden ve zorlu bir sezonun ardından transfer harekatına başlayan Anadolu Kartalı, çalışmalarına devam ediyor. Transfer çalışmalarını iç ve dış olmak üzere iki şekilde yürüttüklerini belirten Konya Anadolu Selçukspor Genel Menajeri Mesut Erçetin, iç transferi sorunsuz bir şekilde geride bıraktıklarını ifade ederek, dış transferi de yüzde 70 oranında haletliklerini söyledi. Bir çok oyuncu ile temasta olduklarını dile getiren Erçetin, “Bu ayın sonunda takım Kızılcahamam kamp çalışmalarınız başlıyor. Bu zamana kadar transfer çalışmalarımızı geride bırakıp, lige hazır bir şekilde başlamak istiyoruz” dedi.

ÇAĞDAŞ’IN YERİNE AHMET

Daha önce anlaşma sağladıkları Çağdaş Topal’ın sözleşmesini karşılıklı olarak feshedildiğini ifade eden Erçetin, “Kendisi ile daha önce anlaştık ve resmi sözleşmeyi imzalamıştık. Ama ailevi nedenlerden dolayı bu sözleşmeyi feshetmek durumunda kaldık. Bu oyuncunun yerine Geçen sezon Tavşanlı Linyitspor’da ön libero bölgesinde forma giyen Ahmet Topal’ı kadroya katmayı planlıyoruz. Kendisi ile görüşüyoruz. En kısa sürede bir sonuç olarız” diye konuştu.

KİRALIK İSİMLERİ BEKLİYORUZ

Konyaspor’dan kiralık olarak takıma katılmaya çalışılan isimler hakkında da bilgi veren Erçetin, bu isimlerin öncelikli olarak PTT 1. Lig’de oynamalarını kendilerinin de arzu ettiğini ama kendilerinin de bir transfer planlarının olduğunu ifade ederek, “Bizde kendilerinin üst liglerde oynamasını istiyoruz. Bu noktada kendilerine zaten bir kolaylık sağlanmakta. Ama bizimde gelecek sezon hakkında planlarımız var. Buradan gelecek yada gelmeyecek isimlere göre çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bundan dolayı bu isimlerinde bir an önce kararlarını vermesini beklemekteyiz” şeklinde konuştu.

SEZON BAŞINDA BAZI OYUNCULAR ALINABİLİR

2-3 oyuncu ile görüşmelerine rağmen maddi konularda anlaşma sağlayamadıklarını, bu isimlerden bir tanesinin de Bora Yelken olduğunu dile getiren Erçetin, “Görüştüğümüz bir çok oyuncu oldu. Bunların bazıları ile maddi konularda anlaşamadık. Öncelikli hedefimiz kamp dönemine kadar transferi bitirmek. Daha sonra liglerin başlamasına kısa bir süre kala 2-3 oyuncu daha alacağız. Şuan için oyuncuların maliyeti normalden daha fazla. Sezon başlamasına yakın bir zaman kala, maddi anlamda bize uygun bazı isimleri takıma katmayı planlıyoruz” ifadesini kullandı.

UĞUR ERSOY
Konya Yenigün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir