Akyürek’ten Seçim Öncesi müjdesi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni Konya stadyumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dün çimleri serilmeye başlanan yeni stadyumunun 42 binin üzerinde bir kapasiteye sahip olduğunu ancak kendilerinin düz rakam olarak ’42 bin kişilik’ dediklerini anlatan Akyürek, “Yeni statla ilgili gelişmeleri Konyaspor camiası da yakından takip ediyor. Restorantları, antrenman salonları, store’ları ve 56 locasıyla çok güzel bir stadı artık tamamladık. Şimdi son rötuşlar yapılıyor” dedi.

Yeni stadyumda çim serme işleminin devam ettiğini, çevre düzenlemesi ve otoparklarla ilgili de çalışmalar yapıldığını anlatan Başkan Akyürek, Konya’ya böyle muhteşem bir eseri kazandırdıkları için çok sevinçli olduklarını kaydetti. Akyürek, Başbakan Erdoğan’ın seçim yasakları başlamadan önce Konya’ya gelmesi durumunda yeni stadın açılışını yapabileceğini, kendilerinin bu yönde hazırlık yaptıklarını ifade etti.

Yeni stadyumun açılışının ardından Konya halkına da önemli bir görev düşeceğini belirten Akyürek “Konya insanının bu 42 bin kişilik stadyumu doldurarak hem Konyaspor’u desteklemesi ve hem de Konya’nın bir spor şehri olduğunu dünyaya duyurması gerekmektedir. Herkes bu konuya ciddiyetle eğilmelidir. Ben şimdiden Konyaspor’a ve Anadolu Selçukspor’a yeni sezonda başarı diliyorum” dedi.

Konhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir