Ahmet Şan UEFA’yı İstiyor

Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, “Takımımız er ya da geç yeni stadyumumuzda UEFA’ya gidecektir. 42 bin kişilik yeni stadyumumuzda maçlarda ortalama 30 bin seyirciyi hedefliyoruz. 54 adet locamız var. 51’i sahiplerine tahsis edildi. Sadece 3 tanesi kaldı

TORKU Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, yeni Konya stadyumu ile ilgili, “Takımımız er ya da geç yeni stadyumumuzda UEFA’ya gidecektir” dedi. Birçok açıdan ilk olma özelliği taşıyacak olan, dış cephesindeki yeşil-beyaz dev mebran malzemeyle kaplı futbol topu görünümündeki, Konya’nın plaka numarasından yola çıkılarak 42 bin kişilik inşa edilen yeni Konya stadyumunda sona gelindi. UEFA kriterlerine uygun projelendirilen stadyum, yeni sezonda seyircisini bekliyor.

KONYASPOR Başkanı Ahmet Şan, futbolseverlerin yakından görmek istediği Türkiye’nin bu en yeni stadını tanıttı. Şan, stattaki hazırlıklarda son aşamaya gelindiğini söyledi. Stadyumda, araçla girilebilen 4 ana kapı olduğunu dile getiren Şan, “Zemin ısıtmalı, tavanlarda da seyircilerin ısınması için sistem olacak. 54 adet locamız var. 51’i sahiplerine tahsis edildi. Sadece 3 tanesi kaldı. Onların da müşterisi var. Bu hafta içinde verilecek. 40 seyirci çıkışı, 14 seyirci girişi bulunuyor’ diye konuştu.

AHMET Şan, bu sezon maçların yeni stadyumda oynanacağını belirterek, şunları kaydetti. “Her açıdan seyir zevki yüksek olacak şekilde projelendirilen stadyumumuzun bitmesi için küçük rötuşlar kaldı. O rötuşların ardından Balıkesirspor ile sahamızda ilk maçımıza çıkacağız. Ondan sonra stat Torku Konyaspor taraftarının hizmetinde olacak. İnşallah bu yeni yerimiz Torku Konyaspor’a uğurlu gelir. Yeni bir heyecan var. Şimdiden kombineleri alıp stadyumu görmeye geliyorlarmış. İçeride ve dışarıda belli başlı çalışmalar kaldı. Stadı görmeleri için biraz daha sabretmeleri gerekiyor.”

“42 BİN kişilik stadı doldurabilir misiniz?” diye kendilerine sorulduğunu anlatan Şan, “Daha önceki stadyumu 60 sene kullanmışız. Proje bugünü değil, ileriyi düşünerek tasarlandı. Geçen sezon bazı maçlarda stat kapasitesi yetmedi. 42 bin kişilik yeni stadyumumuzda maçlarda ortalama 30 bin seyirciyi hedefliyoruz. İstanbul ekipleriyle oynayacağımız maçlarda zaten stadyum dolacaktır. Şimdiden hem futbol topu görünümüyle hem de ismiyle çok bahsediliyor. Şehrin sembolleri arasına girdi” ifadelerini kullandı.

ŞAN, kombine satışlarının devam ettiğini, taraftarın büyük ilgi gösterdiğini aktardı. Ahmet Şan açıklamasını şöyle tamamladı. “Locaları, restoranları, marketleri ve Konyaspor Stor mağazasıyla kulübe ek gelirler getirecek. Kurumsallaşma adına da büyük bir adım olacak. Kulübümüzü buraya taşıyacağız. Diğer taraftan isim hakkı, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin inisiyatifinde gerçekleşecek. Henüz bir anlaşma sağlanmış değil. Ulusal bazı markalarla görüşmeler devam ediyor. Yurt içinden de bazı firmalar var. İnşallah bu anlaşmalarla Torku Konyaspor’a bir şeyler kazandırırız”.

“ÖTE yandan stadyumun görkemine uygun açılış yapmak istiyoruz. Bazı hazırlıklarımız vardı. Atletico Madrid ve Arsenal gibi takımları buraya getirme imkanımız olabilirdi. Ancak Konya Büyükşehir Belediyesi, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da teşrifiyle daha büyük bir organizasyon düşündüklerini ifade ettiler. Biz de açılışını onlara bıraktık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir