6 Yabancı Gündemde

Torku Konya Selçuk Üniversitesi Başantrenörü Aziz Bekir, gelecek yıl 6 yabancı ile oynamayı düşündüklerini belirtirken, yeni transfer Josh Mayo’nun kaliteli bir oyuncu olduğunu söyledi.

BEKO Basketbol Ligi’nde yeni sezon öncesi transferde hızlı davranan Torku Selçuk Üniversitesi güçlü bir kadro oluşturuyor. Sarı-mavili ekip Ağustos ayına kadar kadrosunu büyük ölçüde şekillendirmek amacında. Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Başantrenör Aziz Bekir, takıma faydalı olabilecek oyuncularla ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Yeni transfer Josh Mayo’nun transferini değerlendiren Bekir, “İyi bir oyuncu kadromuza kattık. Şut yüzdesi oldukça iyi. Uzun mesafelerden basketler atabiliyor. İstatistikleri de gayet iyi. Takıma faydalı olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

OYUN kurucu pozisyonunda çift yabancı ile oynamak amacında olduklarını söyleyen Boşnak antrenör sözlerini şöyle sürdürdü: “Derrick Low ile görüşmelerimiz sürüyor. Kendisini takımda tutmak hedefindeyiz. Low ile yapılan görüşmelerden sonuç alamazsak Tomas Delininkaitis’e teklifte bulunacağız”. Gelecek yıl 6 yabancı ile oynamayı düşündüklerini de sözlerine ekleyen Aziz Bekir, “Çok pahalı oyuncular alacak durumda değiliz. Oyuncuların istedikleri ücretler fazla. Biz hem 4 numaraya hem de 5 numaraya da yabancı almayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

AZİZ Bekir açıklamasını şöyle sürdürdü: Bu konuda arayışlarımız devam ediyor. Gelecek sezon 6 yabancı düşünüyoruz. Bununda ek bir maliyeti oluyor. Yerli 3 numara için oyuncular 400-500 milyar istiyorlar. Bu transfer içinde beklemedeyiz. Oyuncuların fiyat indirimini bekliyoruz.” Başarılı antrenör eski öğrencileri olan Cihan Amasyalı ve Mesut Ademoğlu transferleri ile ilgili de, “2 oyuncuyla da daha önce çalıştım. Belli kaliteye sahip oyuncular. Aynı zamanda bütçemize de uygun isimler”dedi.

Yeni Meram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir